Změna místa a očista dočista

Zdravím po delší době ze svého Blogu a slibuji, že budu přidávat častěji a pravidelně. Některé recepty už čekají na zveřejnění a na ty další mám už konečně kapacitu a chuť.

Proč taková dlouhá odmlka? Jednoduše jsme se stěhovali a ten, kdo tento proces zažil, tak sám ví, jak náročné období to je. Není to jen změna místa jako taková, ale je to i očista dočista. Naprosto. Kolik věcí člověk shromažďuje, které už mu neslouží, na kolika „nezbytnostech“ lpíme, někdy (většinou) naprosto zbytečně.

Troufnu si říct, že očista proběhla na všech frontách. Nejen, že každý z naší rodiny třídil věci, zbavoval se zbytečností a přemýšlel, co je pro něj vlastně v životě důležité, tak i náš partnerský vztah si prošel řádnou očistnou bouřkou. A je to tak dobře. Jen po bouřce může vyjít sluníčko a to se stalo. Díky bohu za ten čas, který jsme této očistě dočista dali.

Po 8 letech jsme opustili chatu v zátoce, místo, kde se narodili dvě ze tří dětí.

Místo, kde jsme zažili krušné i radostné chvíle.

Místo, které nám velmi přirostlo k srdci.

Místo, kde to v létě žilo a pak 9 měsíců totální samota a klid.

Místo, kde jsme měli blíž zastávku parníku než zastávku autobusu.

Ale hlavně místo, kde se zrodil Chleban s An, kde se zrodila myšlenka pořádat pro lidi, kteří neví jak na to, kurzy pečení kváskového chleba.

Místo, kde na jaře 2014 proběhly první „domácí kurzy“, spíše Chlebánkové dýchánky pro kamarádky a známé.

Místo, kde jsem v obyčejné troubě upekla tisíce chlebů na kurzy i pro naši spotřebu.

Místo, kde se zrodily mé recepty, kde jsem také napsala a nafotila knížku Domácí kváskové pečení.

JE TO SÍLA!

Toto místo jsme na začátku léta 2017 opustili a posunuli se o 5 km dál, kde máme nový domeček a hlavně bydlíme po 8 letech v obci, kde je obchod, kulturní dům, fotbalové hřiště, spousta milých lidí (asi 100) a hlavně zastávka autobusu, odkud mohou moje děti jezdit do školy.

Takže si celý ten přesun pár týdnů „sedal“, mnoho věcí hledalo své místo (některé věci nemají místo doteď, ale snažím se být trpělivá), zabydlujeme se a zároveň si přejeme, aby to na Chatě v zátoce žilo dál.

Toto kouzelné místo si můžete na chvíli od nás půjčit. Na víkend, na prodloužený víkend, na týden, klidně i na víc týdnů. Jste srdečně zváni. Pro tuto srdeční záležitost jsem pro vás vytvořila web.

Už letos v létě se mi splnil sen a to, že manželé z Pardubic měli půjčenou chatu v zátoce na týden a Linda, která chatu obývala s mužem a dětmi, měla zájem naučit se péct domácí kváskový chleba. Tak jsem na chatu v zátoce přijela a kurz udělala. Bylo to moc milé. Takže i vy vězte, že spojení Dovolená na Vranově, na Chatě v zátoce a individuální kurz pečení chleba je možné!

To je pro dnešek všechno, připravuji pro vás další článek o mých nových troubách, ve kterých je pečení fakt zábava.

Vaše naprosto očištěná Gabi An

Gabi
Jmenuji se Gabi a věnuji se pečení domácího kváskového pečiva. Od roku 2014 pořádám kurzy pečení chleba po celé ČR. Nabízím i zážitkový pěkně vypečený víkend pro ženy na Chatě v zátoce, kde celý víkend pečeme chleba a je nám fajn. Těším se právě na Tebe!
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů