4 Nakopávačky během roku

BŘEZEN - jarní Nakopávačka je velmi oblíbená.

ZÁŘÍ - po létě se chceme nakopnout k pečení kvasového chleba, je to vždy jízda. (Dole na této stránce najdeš přihlášku do zářijové Nakopávačky).

LISTOPAD - podzim láká k pečení chleba doma, je období temna, tak ho překonáváme terapií chlebem.

LEDEN - kdo si dá předsevzetí naučit se v novém roce péct chleba, jeho příležitost je tu právě s lednovou Nakopávačkou.

3 dny = 3 videa

Nakopávačka je vhodná pro všechny. Pro ty, kteří začínají s pečením kvasového chleba doma, ale i pro ty, kteří chtějí začít znovu, jinak a lépe. Pro ty, co chtějí péct z žitného nebo bezlepkového kvasu. Všichni mají otevřeno. Startujeme v pondělí 9/9 a já se na vás moc těším, oblíbená Nakopávačka číslo 2 v letošním roce je konečně tu!

Během 3 dnů si projdeme celý proces pečení chleba doma a ujasníme si časový rozvrh jednotlivých fází kynutí. Dostaneš základní recept a naprosto jasné návody, jak na svůj kvasový chleba.

V Nakopávačce otevřu diskuzi a můžeš dostat i 12-letý žitný kvas, který Ti pošlu poštou. Tak se s jarem hezky nakopni k pečení chleba doma! 

1 . den = Proces pečení chleba

V prvním videu Nakopávačky budu mluvit o tom, co všechno k pečení chleba doma potřebuješ. Není toho vůbec moc - jen kvas, nádobí, ošatku a troubu. 

Vrátíme se ke kořenům a osvětlím Ti, jakou časovou dotaci má celý proces pečení chleba doma a kolik času vyžadují jednotlivé kroky. Pěkně všechno naplánujeme, dostaneš recept na základní kvasový chleba, který si v Nakopávačce společně upečeme.

Jasné a stručné informace, které Ti položí pevný základ do Tvého domácího pečení. Vložím Ti do Tvého procesu pečení KLID, řád a pohodu. Pečení chleba nemá být stres a zátěž!

2. den = Koloběh kvasu

Kvas a jeho koloběh je nejdůležitější téma celého procesu pečení, chleba doma,  proto mu budeme věnovat nejdelší čas. Celé úterní video. Nebuď nakvašený a přidej se k Nakopávačce už teď. 

Odpovím Ti na otázky jak kvas skladovat a jak se o kvas celkově starat. Zjistíme, zda je v pořádku mít kvas kyselý a co dělat když je kvas cítit acetonově. Také si povíme, jaký je rozdíl mezi dokrmováním kvasu a koloběhem kvasu. Jak často je nutné o kvas pečovat a co dělat, když si budeš chtít dát od pečení chleba pauzu. Kvas je divoký, tak se odvaž taky a přidej se do Nakopávačky! 

3. den = zrání těsta, pečení a rekapitulace

Jak vypadá chlebové těsto? Co do něj patří a jak dlouho zraje? Jestli Ti připadá, že je to všechno děsně složité, tak není! Po Nakopávačce zjistíš, že je to velmi jednoduché.

Dostaneš jasný návod, co do rozkvasu přidáš a jak dlouho necháš zrát v míse a následně poté v ošatce. Po těchto dvou zráních už pečem pecen! V troubě na plechu, na pohodu. Všechno Ti vysvětlím a Ty doma budeš za pekařskou hvězdu! Tak se přidej, těším se právě na Tebe. 

Nakopni se k pečení chleba zdarma!  9. - 11. 9. 2024

 • Pekl si chleba a už nepečeš?
 • Chceš začít péct chleba doma?
 • Ikdyž si nikdy nepekl, pojď na to!
  Neboj se toho, povedu Tě, podpořím
 • Lehce a jednoduše Ti vše vysvětlím a ukážu
  Každý den dostaneš 1 video a společně upečeme chleba
 • Pokud nemáš svůj kvas, za pár korun Ti svůj 12-letý pošlu poštou
  Ráda se o svůj aktivní kvas podělím s Tebou
 • 3 dny se budeme věnovat procesu pečení kvasového chleba
  Dostaneš základní informace a vyladíme recept na kmínový chléb
 • Přihlaš se zcela zdarma a nauč se základy pečení
  Přihlášky přijímám do 9. 9. 2024 do půlnoci
 • Videa z Nakopávačky budeš mít k dispozici týden
  do neděle 22. září 2024