4 Nakopávačky během roku
BŘEZEN - jarní Nakopávačka je velmi oblíbená. S jarem jde vše lépe a letos si ji dáme hned začátkem března. Příroda se probouzí a ty se můžeš nakopnout k pečení chleba doma! Přihlašuj se na stránce níže.
ZÁŘÍ - po létě se chceme nakopnout k pečení kvasového chleba, je to vždy jízda se začátkem podzimu.
LISTOPAD - podzimní vzpruha v době, kdy už máme světlo jen pár hodin a našemu času vládne tma.
LEDEN - s novým rokem se nauč péct chleba doma, je období předsevzetí a nových výzev, tak si pojďme spolu upéct chleba.
Co je Nakopávačka?
Nakopávačka je 3-denní program ZDARMA = minikurz s ŽIVÝM provázením Gabi. Tento minikurz je pro ty, kteří začínají s pečením kvasového chleba doma, ale i pro ty, kteří chtějí začít znovu, jinak a lépe. Pro ty, co chtějí péct z žitného kvasu chleba doma. Všichni mají otevřeno.
Během 3 dnů si projdeme celý proces pečení chleba doma a ujasníme si časový rozvrh jednotlivých fází kynutí. Dostaneš základní recept a naprosto jasné návody, jak na svůj kvasový chleba.
V Nakopávačce otevřu diskuzi a můžeš dostat i 13-letý žitný kvas, který Ti pošlu poštou. Tak hezky nakopni k pečení chleba doma, budu Ti průvodcem na Tvé cestě.
Březnovou Nakopávačku budeš mít k dispozici do 31. března 2025.
Nakopni se a přidej se ZDARMA do jarní Nakopávačky
v termínu 3. - 5. března 2025
1 . den = Proces pečení chleba
V prvním videu Nakopávačky budu mluvit o tom, co všechno k pečení chleba doma potřebuješ. Není toho vůbec moc - jen kvas, nádobí, ošatku a troubu.
Vrátíme se ke kořenům a osvětlím Ti, jakou časovou dotaci má celý proces pečení chleba doma a kolik času vyžadují jednotlivé kroky. Pěkně všechno naplánujeme, dostaneš recept na základní kvasový chleba, který si v Nakopávačce společně upečeme.
Jasné a stručné informace, které Ti položí pevný základ do Tvého domácího pečení. Vložím Ti do Tvého procesu pečení KLID, řád a pohodu. Pečení chleba nemá být stres a zátěž!
2. den = Koloběh kvasu
Kvas a jeho koloběh je nejdůležitější téma celého procesu pečení, chleba doma, proto mu budeme věnovat nejdelší čas. Celé úterní video. Nebuď nakvašený a přidej se k Nakopávačce už teď.
Odpovím Ti na otázky jak kvas skladovat a jak se o kvas celkově starat. Zjistíme, zda je v pořádku mít kvas kyselý a co dělat když je kvas cítit acetonově. Také si povíme, jaký je rozdíl mezi dokrmováním kvasu a koloběhem kvasu. Jak často je nutné o kvas pečovat a co dělat, když si budeš chtít dát od pečení chleba pauzu. Kvas je divoký, tak se odvaž taky a přidej se do Nakopávačky!
3. den = zrání těsta, pečení a rekapitulace
Jak vypadá chlebové těsto? Co do něj patří a jak dlouho zraje? Jestli Ti připadá, že je to všechno děsně složité, tak není! Po Nakopávačce zjistíš, že je to velmi jednoduché.
Dostaneš jasný návod, co do rozkvasu přidáš a jak dlouho necháš zrát v míse a následně poté v ošatce. Po těchto dvou zráních už pečem pecen! V troubě na plechu, na pohodu. Všechno Ti vysvětlím a Ty doma budeš za pekařskou hvězdu! Tak se přidej, těším se právě na Tebe.